Компенсація

Компенсація 25% на придбання техніки

Урядова програма здешевлення сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва

Нормативно-правові акти

Постановою Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва № 130 від 01.03.2017р.(із змінами від 02.09.2020) визначено напрям та механізм державної підтримки по частковій компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

Механізмом надання підтримки за даним напрямом визначено

Кому видаватимуться кошти?

Одержувачами бюджетних коштів є юридичні особи та фізичні особи - підприємці, основною діяльністю яких є постачання сільськогосподарських товарів (за визначенням, наведеним у пункті 2.15 статті 2 Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України”), вироблених ними на власних або орендованих основних засобах, за умови, що питома вага вартості таких сільськогосподарських товарів становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів, поставлених такими юридичними та фізичними особами протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно, а новоутворених сільськогосподарських товаровиробників, які провадять господарську діяльність менш як 12 календарних місяців, - за результатами кожного окремого звітного періоду.

Розмір компенсації

Часткова компенсація надається сільськогосподарським товаровиробникам на безповоротній основі за придбані техніку та обладнання, вартість яких зазначена в актах приймання-передачі та інших документах, що підтверджують оплату через уповноважений банк у розмірі 25 відсотків вартості (без урахування податку на додану вартість) - за придбані техніку та обладнання.

Спрямування коштів відбуватиметься через уповноважений банк, що підписав з Мінекономіки Меморандум про загальні засади співробітництва.

Які є обмеження у отриманні компенсації?

Часткова компенсація не надається сільськогосподарським товаровиробникам, стосовно яких порушено справу про банкрутство та/або яких визнано банкрутами та/або які перебувають на стадії ліквідації, а також тим, що мають заборгованість з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

На що надається підтримка?

Бюджетні кошти спрямовуються на забезпечення сільськогосподарських товаровиробників вітчизняною технікою та обладнанням для агропромислового комплексу шляхом здійснення часткової компенсації вартості техніки та обладнання, що закуплені у вітчизняних виробників та/або їх дилерів.

Форма заявки для отримання часткової компенсації визначена Мінекономіки.

Уповноважені банки формують реєстр сільськогосподарських товаровиробників, які придбали техніку та обладнання, і щомісяця до 10 числа подають його в електронному та паперовому вигляді до Мінекономіки.

Форма реєстру визначина Мінекономіки.

Мінекономіки на підставі поданого уповноваженим банком реєстру щомісяця до 25 числа здійснює розподіл коштів між уповноваженими банками в межах виділених асигнувань пропорційно визначеній потребі в частковій компенсації та спрямовує бюджетні призначення уповноваженим банкам.

Уповноважені банки протягом трьох банківських днів з дати отримання бюджетних коштів від Мінекономіки перераховують їх на поточні рахунки сільськогосподарських товаровиробників згідно із зазначеними у реєстрах сумами та протягом п’яти робочих днів повідомляють про це Мінекономіки.

ПЕРЕЛІК УПОВНОВАЖЕНИХ БАНКІВ, З ЯКИМИ ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМ З МІНАГРОПОЛІТИКИ ПРО ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ СПІВРОБІТНИЦТВА ПО ОТРИМАННЮ ДЕРЖАВНОЇ КОМПЕНСАЦІЇ ЧАСТИНИ ВАРТОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ

1). ПУМБ, 2).Альянс, 3).АП банк, 4).Кредобанк, 5)Восток,6). Укргазбанк, 7).Південний, 8).Піреус банк МКБ, 8).ОТП, 9)Львів, 10).МТБ, 11).Креді Агріколь, 12).Альфа-банк, 13).Індустріалбанк, 14).Східно-український банк «Грант», 15). Мотор-банк, 16). ПриватБанк, 17). Райффайзен Банк Аваль, 18). Ощадбанк, 19). МетаБанк, 20). Таскомбанк, 21). Глобус, 22). Радабанк, 23). Правекс, 24). Кліринговий Дім, 25). Укрексімбанк, 26). Мегабанк, 27). Акцент-Банк, 28). Кредит Дніпро, 29). Полікомбанк, 30). Прокредит, 31). Кредитвест, 32). КІБ, 33). МІБ, 34). Укрсиббанк, 35). Полтава-банк, 36). Акордбанк, 37). Ідея Банк, 38). 39). Конкорд, 40). Кристалбанк, 41). Український Капітал, 42). Укрбудінвестбанк, 43). Універсал, 44). Форвард, 45).Юнекс.